7 júna, 2023

Kľúčové poznatky a výstupy z 1. ročníka Stredoeurópskej H2 Bus Roadshow

Cieľom roadshow bolo priviezť vodíkový autobus do miest stredovýchodnej Európy, ktoré sa zaujímajú o technológiu palivových článkov, konkrétne do Slovinska, Chorvátska, Českej republiky, Slovenska a Maďarska.
5 júna, 2023

Vodíkové podujatie- Investing in Green Hydrogen 2023

14. až 15. septembra 2023 sa koná podujatie- Investing in Green Hydrogen 2023, ide o poprednú globálnu platformu, ktorá zjednocuje celý vodíkový hodnotový reťazec.
31 mája, 2023

Slávnostné podpísanie memoranda o slovensko – francúzskej spolupráci v oblasti vodíka

Dnes je pre nás historický deň! Za prítomnosti najvyšších štátnych predstaviteľov Slovenska a Francúzska - prezidentky Zuzany Čaputovej a prezidenta Emmanuela Macrona - sme podpísali memorandum o prehĺbení spolupráce v oblasti vodíka medzi Slovenskom a Francúzskom.
30 mája, 2023

Balík Fit for 55: prechod od fosílneho zemného plynu k obnoviteľným a nízkouhlíkovým plynom

V rámci balíka Fit for 55 je cieľom postupne nahradiť fosílny plyn v EÚ obnoviteľnými a nízkouhlíkovými plynmi vrátane vodíka.
29 mája, 2023

Saudská Arábia to myslí s vodíkom vážne a vo veľkom

Na pracovnej návšteve Saudskej Arábie (KSA) sa člen výkonného výboru Peter Blaškovitš stretol so zástupcami ministerstva energetiky, ale aj ďalšími zástupcami firiem pôsobiacich v oblasti energetiky KSA.
25 mája, 2023

European Hydrogen Week

European Hydrogen Week 2023 je vodíkové podujatie organizované Európskou komisiou a Clean Hydrogen Partnership, kde sa počas 5 dní uskutočnia podnetné diskusie s niektorými z najvýznamnejších zainteresovaných strán v sektore vodíka.
25 mája, 2023

Zúčastnili sme sa konferencie UK HEA „Getting to 2030“ v Londýne

Vďaka podpore britských veľvyslanectiev v Bratislave a Varšave sme sa zúčastnili na výročnej konferencii HEA v Londýne s názvom Getting to 2030
24 mája, 2023

Uskladnia prebytkovú elektrinu z fotovoltiky. U susedov spustili prvé úložisko vodíka

Prvé geologické úložisko vodíka na svete je v prevádzke. Spoločnosť RAG Austria ho spustila v blízkosti rakúskeho Gampernu medzi mestami Linec a Salzburg.