Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky konečne zahrnie do svojich plánov vodíkovú mobilitu.
Dňa 21.9.2019 zorganizovalo Ministerstvo hospodárstva Deň ekomobility a vodíkový sektor vzbudil významný záujem. Ministerstvo poverilo NVAS zorganizovaním výstavy a testovacích jázd vo vodíkovom sektore. Minister zároveň na podujatí oznámil podporu 8 000 EUR na nákup elektrického vozidla a 5 000 EUR pre hybridný plug-in od novembra 2019. Ministerstvo bude podporovať elektromobily až do kúpnej ceny 50 000 EUR.

Na Slovensku dnes bohužiaľ nie je žiadna vodíková čerpacia stanica, takže záujemcovia o čistú vodíkovú mobilitu zatiaľ nemajú kde na Slovensku doplniť palivo. Intenzívne pracujeme na zmene tejto situácie. Náš plán hovorí, že na Slovensku bude najmenej 5 vodíkových čerpacích staníc do roku 2023. Ak by ste mali záujem pomôcť nášmu snaženiu, napíšte nám prosím na info@nvas.sk.

Na akcii sa nám podarilo prezentovať a poskytnúť testovacie jazdy na Toyote Mirai a Hyundai NEXO. Pozornosť najmä mladšej generácii (budúcich vodičov FCEV) pútalo pretekársky RC model vodíkového auta.

Za výdatnú podporu ďakujeme FCH JU, TOYOTA CENTRAL EUROPE – SLOVAKIA, Hyundai Motor Czech a H2AC – organizátorovi pretekov vodíkových RC modelov a propagátorovi vodíkovej mobility na školách. Tiež ďakujeme Ministerstvu hospodárstva SR za môžnosť prezentovať vodíkovú elektromobilitu – mobilitu blízkej budúcnosti.