SMART ENERGETIKA 2023

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

SMART ENERGETIKA 2023

November 21, 2023 @ 8:00 am 4:30 pm

Denník SME Vás pozýva na ďalší ročník SME konferencie, v rámci ktorej sa prof. Juraj Sinay, poradca ministra pre vodíkové technológie, vyjadrí na tému „Vodík: Máme už reálne výsledky?”. Okrem iného zaznejú aj témy ako: udržateľné riešenia pre samosprávy, elektromobily chcú novú energiu alebo úspory sú nevyhnutné.

Rok 2024 bude pre slovenskú energetiku kľúčový. Moci sa ujme nová vláda a pustí sa do riešenia krízy s energiami, na prvom mieste s dôsledkami vysokých cien, čo najmä v prípade domácnosti nebude ľahká úloha. Napriek tlaku populistov by si mala zachovať racionálny pohľad, neimprovizovať a začať pripravovať rozumné koncepcie s výhľadom aspoň na dve desaťročia. Kríza odhalila naše slabiny a nezdravé závislosti a aj európske trendy vyžadujú, aby sme plánovali dlhodobo. Schyľuje sa k potrebe transformovať slovenskú energetiku na nové, náročnejšie časy.

Na tradičnej konferencii Smart energetika sa zhodnotí aktuálna situácia v sektore, prediskutujú sa skúsenosti z krízy a na konkrétnych príkladoch sa ukáže, ako ju prekonať s čo najmenšími stratami. Hovoriť sa bude aj o výhľadových cieľoch, nevyhnutných pre zlepšenie kondície sektora a jeho príprave na budúcnosť.

Details

Date:
November 21, 2023
Time:
8:00 am – 4:30 pm
Website:
https://smekonferencie.sk/podujatie/smart-energetika-2023/

Bratislava, Slovensko